Facebook

Ekologia w naszej technologii nadruków na odzieży

Drukarka austriackiej firmy Aeoon jest  tą pierwszą  w Polsce  maszyną do bezpośredniego druku na dowolnych tekstyliach która stosuje ekologiczne tusze do nadruku. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych znacząco obniżono tutaj  koszty nadruku pojedynczych aplikacji wraz ze zwiększaniem „ekologiczności” farb.

W związku z tym nadruki na koszulkach i bluzach wykonywane są tylko za pomocą tuszy z certyfikatami zatwierdzonymi przez Certyfikaty GOTS 6.0 i OKEO Tex. Naszą niezłomną zasadą jest to że:

 1. Wszystkie tusze Aeoon posiadają certyfikaty co gwarantuje całkowity brak metali ciężkich w tuszach Neo Pigment Inks. przy nadrukach na koszulkach
 2. Gwarantowana jest całkowita biodegradowalność tuszy. Są to jedyne tego typu tusze na rynku – żadna inna firma nie dostarcza bowiem tuszu, który jest w 100% biodegradowalny. Oczywiście należy je odpowiednio utylizować ale w porównaniu z jakimikolwiek innymi tuszami przemysłowymi są praktycznie neutralne dla środowiska.

Można ogólnie stwierdzić że ekologiczne produkty jak nadruki na koszulkach wykonywane przy tej  nowoczesnej technologii osiągane są poprzez:

– proces bez odpadów,

–  niskie zużycie energii,

–  a wspomniane tu ekologiczne tusze to produkty certyfikowane są na bazie wodnej.

Ekologia przy nadrukach to także oszczędność tuszu stosowanego przy  nadrukach na odzieży a zapewnia to specjalistyczne oprogramowanie.

Nowe oprogramowanie Color IOS w połączeniu z RIP dodatkowo obniża ilość zużywanego tuszu. Pozwala to zarówno obniżyć koszty nadruku na koszulkach jak i ilość tuszu, która trafia do zbiornika z odpadami.

Zmniejsza zużycie białego atramentu i koszty drukowania o około 30% dzięki naszej zaawansowanej ofercie RIP. Ten dodatek jeszcze bardziej uwzględnia kolor tła tkaniny, używając go jako tuszu i dostosowuje ilość białego tuszu potrzebnego do nadrukowania motywu na podłożu. W zależności od projektu, oszczędności mogą wynieść do 30% oszczędności atramentu, co czyni to oprogramowanie niezbędnym dla branży DTG i świetnym dodatkiem.

Wróć do bloga
Strona główna

Formularz kontaktowy  Potrzebujesz pomocy lub chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili?

  KLIKNIJ
  Strzałka

  Napisz do nas!

   Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Open Haft danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest Open Haft. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania przez kontakt openhaft@openhaft.pl.

   This site is registered on wpml.org as a development site.