Facebook

Wektorowe formaty plików graficznych idealne na nadruki na koszulkach

Wektorowe formaty plików graficznych idealne na nadruki na koszulkach

Rodzaj użytej grafiki do nadruku na koszulkach jest bardzo ważny. Nie każdy bowiem format plików nadaje się, aby wykorzystywać go przy wysyłaniu zdjęcia, czy loga do drukarni. Z tego względu wyróżnia się dwa rodzaje formatów rastrowe oraz wektorowe. O pierwszych z nich pisaliśmy wcześniej. Dzisiaj więc zajmiemy się drugą grupą, która wymaga odpowiedniego oprogramowania.

Grafiki wektorowe – definicja

Grafika wektorowa opiera się w główniej mierze na krzywych i kształtach, które są zapisem matematycznym konkretnych odległości, układów oraz proporcji między elementami. Najprościej wiec mówiąc wszystko „kręci się” wokół funkcji matematycznych, które umożliwiają skalowanie plików, nie tracąc przy tym na ich jakości. Grafiki wektorowe idealnie sprawdzą się do projektowania logo oraz przygotowywania plików do wyświetlenia lub druku.

Formaty wektorowe – zastosowanie

Pliki w formatach wektorowych nadają się zarówno w przypadku małych wizytówek, broszur, jak i wieloformatowych billboardów. Stanowią podstawę tworzenia logo, które umieszczone będzie jako nadruk na koszulkach. Do edycji plików potrzebny jest specjalny program, najczęściej Adobe Illustrator lub CorelDraw. Dzięki niemu będziesz mógł swobodnie przesuwać i przekształcać obiekty znajdujące się na projekcie. W różnych opracowaniach można znaleźć informację, że pliki wektorowe określa się jako „pliki na krzywej”. Jest to związane z ułożeniem elementów w projekcie, które zbudowane są na bazie obrysów. Program odczytuje je, zapamiętując jako kształty. Pozwala to stworzyć niestandardowe wydruki, zapierające dech w piersiach. Należy również pamiętać, że skomplikowane fonty i kształty, które użyliśmy do stworzenia projektu, muszą być wyposażone w logo wektorowe.

Rodzaje plików graficznych wektorowych, które należy znać

Chcąc przygotować nadruki na koszulkach, musimy dużą uwagę zwrócić na to, jaki format ma nasza grafika. To ona odpowiada za powodzenie wydruku i efekt końcowy. Do najczęściej spotykanych form plików wektorowych zaliczamy:

Nadruki na koszulkach w najlepszej jakości

Tworzenie loga lub innego pliku graficznego wymaga różnych umiejętności, które nie każdy z nas posiada. Często projekty znajdujące się na nadrukach na koszulkach powstały przy współpracy z doświadczonym grafikiem. Bez względu jednak na to, kto go wykonał, ważne jest, aby plik miał odpowiedni format. W przypadku drukarni Open Haft wymaga się formatów: TIFF, PNG lub PDF.

Formularz kontaktowy  Potrzebujesz pomocy lub chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili?

  KLIKNIJ
  Strzałka

  Zamów rozmowę

  Odpowiemy na Twoje pytania oraz przekażemy, co jest potrzebne do bezpłatnej wyceny Twojego zamówienia.


   This site is registered on wpml.org as a development site.