Facebook

Ogólne uwagi o hafcie komputerowym

Jak się tworzy haft komputerowy?  Kilka uwag o tworzeniu haftów maszynowych zwanych obecnie haftem komputerowym dla tych którzy są w tej dziedzinie niezorientowani.  W obecnej dobie  każdy profesjonalista ma dostęp do oprogramowania które pomaga mu tworzyć profesjonalne graficzne  projekty, te zaś  pozwalają mu tworzyć własne projekty lub obrazy. Programy takie stosowane przy hafcie komputerowym  nazywamy oprogramowaniem graficznym. Za pomocą tego oprogramowania to  co narysowane i wymyślone zostaje zapisane w pamięci i widzimy jego cyfrową wersję na ekranie. To jest niezbędny zaczątek do wykonywania haftu komputerowego. W tym wpisie przyjrzymy się, co to jest haft komputerowy, jak to działa, i co można za jego pomocą wykonać.

Co to jest haft komputerowy?

Haft komputerowy, znany również haftem wspomaganym komputerowo, jest procesem przenoszenia wzorów elektronicznych stworzonych na komputerze na tkaninę za pomocą maszyn hafciarskich. Istnieje możliwość wyszywania na dowolnym rodzaju tkaniny, w tym jedwabiu, bawełnie, syntetykach. Kiedy przenosimy projekty haftów z komputera na tkaninę, w istocie przekształcamy obraz cyfrowy w obiekt  w realnym świecie. Maszyna hafciarska pracująca w hafcie komputerowym przekształca “obraz cyfrowy” – jako  dwuwymiarowe piksele w obiekt 3D. Czołowe marki produkujące maszyny hafciarski  uznane w świecie to Tajima i ZSK  Wyszywanie na tkaninach, dzianinach itp różnych, zawiłych kształtów jest dzięki temu bardzo proste i szybkie. Profesjonalny haft wymaga wysokiej klasy oprogramowania i maszyn hafciarskich, te posiadają  wysokiej jakości możliwości obrazowania.

Haft komputerowy – proces technologiczny

Haft komputerowy funkcjonuje jako połączenie  aplikacji do  digitalizacji obrazu  i maszyny hafciarskiej. Oprogramowanie jest odpowiedzialne za digitalizację  obrazu lub wzoru, który chcesz przenieść na zahaftowane podłoże. Projekt – wzór jest wprowadzany do oprogramowania do haftu, które to przekształca go w zbiór ściegów, które są interpretowane i rozumiane przez maszynę do haftu. Finalnie mamy piękne dzieło sztuki, na ubraniach, które wyglądają zjawiskowo. W rzeczywistości haft komputerowy jest jedną z najbardziej popularnych metod ozdabiania odzieży i przedmiotów domowego użytku. Co jest ważne, ostatnio haft komputerowy wyparł haft tradycyjny (ręczny) który jest wykonywany głównie w celach hobbystycznych.

 

Korzyści z haftu komputerowego

 

Haft komputerowy co już było już powiedziane, jest coraz  bardziej popularny, zarówno wśród profesjonalistów, jak i u osób dla których wykonywanie haftów jest sprawą hobbystyczną. Haft komputerowy przy obecnym rozwoju technologii stosowany jest do tworzenia unikalnych wzorów i tworzenia haftów, które są praktycznie niemożliwe do wykonania ręcznie. Wraz ze wzrostem automatyzacji, coraz więcej hafciarzy sięga po haft komputerowy. Inną zaletą haftu komputerowego jest jego powtarzalność, właściwie wykonany program hafciarski zapewnia to że można go wykonywać praktycznie w nieskończoność.   Inną jeszcze zaletą haftu komputerowego po zastosowaniu odpowiednich materiałów jest wysoka trwałość na wysokie temperatury. Do ważnych zalet haftu komputerowego  przy zastosowaniu nici, zwłaszcza poliestrowych, zaliczamy także wysoką odporność na pranie. Dzięki tej technologii możemy tworzyć odzież  z haftem na zamówienie, które cieszą się dużą popularnością. Właśnie dzięki haftowi komputerowemu wyszywanie logo na ubraniach firmowych stało się możliwe na dużą skalę. W rzeczywistości, oprogramowanie do haftu komputerowego jest tak użyteczne, że zastąpiło wiele rodzajów projektów na papierze na projekty cyfrowe.

 

 

Formularz kontaktowy  Potrzebujesz pomocy lub chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili?

  KLIKNIJ
  Strzałka

  Zamów rozmowę

  Odpowiemy na Twoje pytania oraz przekażemy, co jest potrzebne do bezpłatnej wyceny Twojego zamówienia.


   This site is registered on wpml.org as a development site.