Facebook

Nadruki na koszulkach na podkarpaciu – jak przygotować się do zaprojektowania loga? część II

Porady

Nadruki na koszulkach na podkarpaciu – jak przygotować się do zaprojektowania loga? część II
We wcześniejszym wpisie zastanawialiśmy się, jakie logo najbardziej zapada w pamięć. Co powinno zawierać, by przykuć uwagę odbiorcy. Rozpoczęliśmy również proces twórczy, gdzie szukaliśmy pomysłu i zapisywaliśmy go w formie obrazkowej mapy myśli. Czas więc ruszyć dalej w tę fantastyczna, kreatywną zabawę, która może zaowocować idealnym logo na nadruki na koszulkach.

Od szkicu do nowoczesnego logo
Mając już gotową mapę myśli w formie szkiców czas wybrać ten rysunek, który najbardziej spełnia nasze wymagania i oczekiwania. Pamiętaj, że logo ma być proste, by każdy mógł je z łatwością zapamiętać tak jak np.: Nike, Zara, Gucci czy Puma. Nie ma tutaj znaczenia czy sięgniemy do segmentu konsumpcyjnego, czy do marek premium. Wszystkie znane marki tak jak Ty teraz zaczynały od pomysłu, a osiągnęły ogromny sukces. Prostota jest dobra, wystarczy, że będzie w dobrym guście. Najważniejsze to nie pomylić jej z kiczem.
Ważną zasadą, o której należy pamiętać to, że znak graficzny nie jest przedstawieniem tego, co sprzedajesz. Nie skupiaj się na tym, by logo było w formie produktu przez Ciebie oferowanego. Popatrz na przykład na Apple czy Lacoste. Ich grafika nie wiele ma wspólnego z tym, co sprzedają, a mimo to są znani i rozpoznawalni. Każdy wie, czym się zajmują, nie ma więc potrzeby mocniej tego uwypuklać. Znak firmowy musi być po prostu wart zapamiętania, a sama marka oraz jej produkty budzić zainteresowanie. Wtedy bowiem związek między grafiką a asortymentem jest zupełnie niepotrzebny.

Kolory i typografia
Najbardziej rozpoznawalne marski stosują maksymalnie trzy kolory. Jest to słuszne założenie, ponieważ pozwala uniknąć bałaganu i oczopląsu. Najważniejsze, by logo wyglądało dobrze w każdych warunkach, stanowiąc most między tym, co klient widzi, a tym, co dostanie. Chodzi nam tutaj głównie o to, by kolorystyka współgrała z założeniami marki, tym czym się zajmuje, bądź oferuje np.: firma z odzieżą ekologiczną powinna używać zieleni, brązu, czyli barw kojarzących się ludziom z naturą.
To samo tyczy się typografii oraz odpowiedniego dobrania fontu. Czcionka powinna współgrać z kolorami logo. Wszelkie pogrubienia, pochylenia powinny pomagać, a nie przeszkadzać w odbiorze znaku przez klienta. Często bywa, że nadruki na koszulkach wyglądają fantastycznie, jednak nie przemawiają do odbiorców, tak jakbyśmy tego chcieli.

Programy do projektowania znaków graficznych
Decydując się na samodzielne wykonanie logo przyda Ci się projekt graficzny. Do wyboru masz:
• Canva,
• Adobe Illustrator,
• LogoYes,
• Logo Design Studio,
• Logomaker,
• Sothing Logo Maker.
Poza dostępnymi programami można również skorzystać z kreatorów online. Wybór należy tylko do Ciebie.

Bądź oryginalny
Twoje logo ma być zapamiętane, a nie błyszczące i odpychające. Najważniejsza jest oryginalność, która zawsze obroni się sama. Nie warto więc kopiować cudzych pomysłów, zamieniając kilka elementów na własny użytek. Prędzej czy później wyjdzie to na światło dzienne. Decydując się na przygotowanie nadruku na koszulkach w celu przedstawienia go szerszej publice, możesz być pewien, że ktoś wyłapie kradzież projektu i wytknie Ci ją przed większym forum.

Wróć do bloga
Strona główna

Formularz kontaktowy  Potrzebujesz pomocy lub chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili?

  KLIKNIJ
  Strzałka

  Napisz do nas!

   Przesyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Open Haft danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest Open Haft. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania przez kontakt openhaft@openhaft.pl.

   This site is registered on wpml.org as a development site.