Facebook

Jak prać, prasować i pielęgnować koszulki z nadrukiem?

Kiedy zamawiasz koszulki z własnym nadrukiem, chcesz żeby posłużyły Ci na długo. Możliwe jest to w wypadku odpowiedniej pielęgnacji naszej odzieży. Każda stosowana obecnie metoda znakowania, ma nieco inne wytyczne dotyczące prania i pielęgnacji, dlatego dzisiaj opowiemy sobie o tym jak dbać o nadruk nie tylko DTG na odzieży.

Trwałość nadruku jest uzależniona od prawidłowego prania i pielęgnacji odzieży z nadrukiem. Jak w takim razie prać, suszyć takie koszulki/bluzy z nadrukiem itp.?

Mamy ogólny przepis prania odzieży z nadrukiem, który posłuży nie tylko dla druku DTG:

 1. Zawsze prać i prasować na lewej stronie,
 2. Maksymalna temperatura to 30-40 stopni,
 3. Nie przekraczać 600 obrotów na minutę,
 4. Nie korzystać z automatycznego suszenia, naturalne suszenie jak wszystko naturalne jest dla nas bardziej naturalne
 5. Nie należy stosować mocnej chemii,

Jak dokładnie ma się ta instrukcja do metody druku cyfrowego? Powinnyśmy pozostać przy zalecanych 30-40 stopniach. Zawsze pierzemy na lewej stronie, nie używamy mocnej chemii. Trwałość nadruku przy zastosowaniu tej instrukcji to rząd 100-150 prań. Poza  tym stosujmy się prasowania na lewej stronie i stosowania przy tym odpowiedniej temperatury. Wyższa temperatura, to  ryzyko pogorszenia jakości ubrań. Nadruk może się łatwiej sprać, a odzież koszulka skurczyć. Sprawdzamy na metce odzieży instrukcję prania, każdy producent odzieży reklamowej wszywa ją w swoje produkty. Używanie niższych  temperatur zapewnia nam, że odzież nie ulegnie zniszczeniu, nie straci koloru i jednocześnie zostanie porządnie wyprana. W zależności od koloru odzież pierzemy z ciemnym, jasnym lub kolorowym praniem stosując tym samym odpowiednie detergenty. Niższa temperatura wody i unikanie nadmiernie częstego prania ma  pozytywny wpływ na środowisko .

Należy tutaj  jeszcze dodać i zwrócić  szczególną  uwagę na proces prasowania koszulek z nadrukiem . Rozgrzane żelazko może się bowiem okazać  szczególnie zabójcze dla każdego nadruku na koszulce. Dlatego należy pamiętać  o przewróceniu koszulki na lewą stronę. Prasowanie powinno odbywać się przy możliwie najniższych ustawieniach temperatury, zgodnych do zaleceń producenta koszulek. Zaleca się przy tym stosować alternatywna dla żelazka -parownicę. Ona świetnie sprawdzi się do prasowania i nie naruszy koszulki z nadrukiem.

Formularz kontaktowy  Potrzebujesz pomocy lub chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili?

  KLIKNIJ
  Strzałka

  Zamów rozmowę

  Odpowiemy na Twoje pytania oraz przekażemy, co jest potrzebne do bezpłatnej wyceny Twojego zamówienia.


   This site is registered on wpml.org as a development site.