Facebook

Dlaczego druk cyfrowy DTG?

Czym jest druk cyfrowy DTG?

Po krótce:  Druk cyfrowy DTG (ang. Direct to Garment) to nowoczesna metoda znakowania odzieży. Wzory wykonywane za pomocą druku DTG charakteryzują się dobrym odwzorowaniem szczegółów oraz głęboką intensywnością barw. Idealnie sprawdzają się do tworzenia wymagających nadruków np. do nadruku zdjęć. Na początek trochę historii. Jest to stosunkowo nowa technologia, która została poznana dopiero w latach 90 ubiegłego wieku a rozwijająca się dynamicznie po roku 2000. Obecnie zdobywa dużą popularność, wypierając np. sitodruk. Druk DTG polega na bezpośrednim natryskiwaniu specjalnych tuszy na odzież za pomocą specjalistycznych głowic.  Może to przypominać działanie drukarek atramentowych, wykorzystywanych powszechnie w domach. Tutaj zamiast papieru używany jest bawełniany materiał. Piezoelektryczne głowice drukujące natryskują nieprzezroczysty biały atrament, następnie  półprzezroczysty atrament CMYK na materiał i odtwarzają cyfrową grafikę. Atramenty te są ekologicznymi atramentami na bazie wody, które zostały specjalnie zaprojektowane do przylegania do bawełnianego materiału po utwardzeniu na gorąco.

W przypadku naszej technologii jest to nadruk w ilościach przemysłowych, tuszem na bazie wody,  przyjaznym dla środowiska. Do druku DTG wykorzystywane są pliki bitmapowe w wysokiej jakości. Plik przy wymiarach 1:1 (czyli wymiarze rzeczywistym) musi mieć on przynajmniej 300 DPI. Grafika musi być zapisana w kolorystyce CMYK w formacie zamkniętym – takim jak .jpg czy .pdf.

 

Na cenę nadruku DTG ma wpływ kilka czynników:

 1. Klasa maszyny. Nasza Firma dysponuje najnowocześniejszą naszyną do nadruku klasy Aeoon Compact prod. 2022. Wydruk z niej zrobiony, na oryginalnych tuszach, jest po prostu idealny. Nadruki nasze zachowują najwyższe parametry pod względem jakości  do 1200 DPI  i odporności na pranie do 150 prań. Te parametry są nieosiągalne dla wydruków zrobionych na przerobionych drukarkach jakie są dostępne w innych drukarniach.

Należy jednak wiedzieć że maszyny przemysłowe jakimi dysponujemy dają niższą cenę jednostkową zadruku niż maszyny mniejszej wydajności. Dotyczy to rzecz jasna większych zamówień (powyżej 50 szt)

 1. Wielkość nadruku.
 2. Ilość odzieży – im więcej sztuk, tym cena będzie niższa.

Więc, dlaczego warto wybrać druk cyfrowy? Zalety:

Na rynku światowym odzieży widać wyraźnie trend wypierania sitodruku przez  technologię DTG. Odbywa się to podobnie jak w przypadku druku tradycyjnego na papierze gdzie druk offsetowy jest mocno wypierany przez druk cyfrowy.

Formularz kontaktowy  Potrzebujesz pomocy lub chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili?

  KLIKNIJ
  Strzałka

  Zamów rozmowę

  Odpowiemy na Twoje pytania oraz przekażemy, co jest potrzebne do bezpłatnej wyceny Twojego zamówienia.


   This site is registered on wpml.org as a development site.